Bezpieczna szkoła

Podsumowanie działań w ramach priorytetu Ministerstwa Edukacji Narodowej

Roku Bezpiecznej Szkoły

W ramach Roku Bezpieczna Szkoła wzięliśmy udział w akcji "Ja i Ty - bezpieczni w szkole", organizatorem było MEN. Spośród 1135 zgłoszeń Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Kuratorami Oświaty oraz kapitułą akcji wyłoniło 16 laureatów akcji "Ja i Ty - bezpieczni w szkole". Wśród laureatów znalazła się nasza szkoła jako najlepiej działająca w województwie na rzecz bezpieczeństwa naszych uczniów. W związku z powyższym 26. 06. 2013 roku w Warszawie odbyła się gala podsumowująca Rok Bezpiecznej Szkoły. W uroczystości uczestniczyli minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w MEN Tadeusz Sławecki i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Z rąk pani minister nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny i dyplom uznania.
Z myślą o dzieciach i dla dzieci tworzymy i realizujemy szereg projektów edukacyjnych. Zachęcamy do podejmowania aktywności czuwając nad bezpieczeństwem, kształtujemy właściwe postawy społeczne, przeciwdziałamy negatywnym aspektom agresji. W tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na bezpieczeństwie, aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu wśród naszych milusińskich. Zespół d/s promocji zdrowia opracował szkolny projekt edukacyjny "W zdrowym ciele, zdrowy duch", nadrzędnym celem jest całościowe podejście do zdrowia, budowanie polityki szkoły w zakresie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa i wzmożonej aktywności z akcentem na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. W ramach Roku Bezpiecznej Szkoły przystąpiliśmy również do programu "6-10-14 - dla zdrowia", który wpisuje się w Europejski Projekt HEPS. Od ponad pół wieku nasza szkoła kształci młodych gdańszczan, wprowadza ich w życie wyposażając w odpowiednią wiedzę i umiejętności, tak niezbędne we współczesnym świecie. Jednak bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas i ich rodziców szczególnie ważne. Bezpieczna szkoła to oaza, wnbsp;której możemy spokojnie realizować zamierzone cele. Dążymy do zapewnienia każdemu uczniowi dobrych, sprzyjających warunków do nauki, wychowania, rozwoju i bezpieczeństwa "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Na okres wakacji życzymy Wszystkim przede wszystkim bezpieczeństwa, rozwagi, odpoczynku i dużego bagażu wrażeń z nowo poznanych miejsc.

Małgorzata Wróblewska