Dzień edukacyjny

Szkolny Dzień Edukacyjny "Z ortografią za pan brat"

25 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Edukacyjny. Od wielu lat w nastroju zabawowo - edukacyjnym kończymy pierwsze półrocze. Tym razem hasłem przewodnim była ortografia. Dzieci popisywały się nie tylko znajomością polskiej pisowni, ale też talentem plastycznym, pomysłowością, a nawet sprawnością fizyczną. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy: klasy 0-III i klasy IV-VI. "Starszaki" wzięły udział w turnieju "W krainie ortografii". W konkurencjach "ortograficznych" zmagali się zarówno klasowi mistrzowie ortografii, jak i całe zespoły klasowe (o atrakcyjny i różnorodny zestaw zadań zadbały p. D. Płókarz i p. M. Bindas). Atmosferę międzyklasowej rywalizacji podgrzewały zwłaszcza konkurencje sprawnościowe przygotowane przez p. K. Czapko i p. J. Kardasz. Młodsze dzieci uczestniczyły w kilku konkursach: plastycznym "Historia pewnej litery" (przeprowadzonym przez p. E. Michnę, p. A. Kotarak - Szpilę i p. M. Ulenberg), zadaniowym "Siedzę i siedzę, myślę i myślę…" (przygotowanym przez p. E. Kozłowską, p. M. Wróblewską), poetyckim "Nawet nie czuję, że rymuję..." (przeprowadzonym przez p. H. Grzesik, p. A. Wójcik, p. K. Czaczkowską, p. B. Umińską i p. M. Nowakowską) oraz sportowym "Każdy siłę w sobie ma" (przygotowanym przez p. K. Mordas, p. M. Szymczak i p. K. Jacewicz). Nie było miejsca na nudę - każdy uczeń przydzielony został do jakiegoś zadania lub konkursu. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli zaowocowało powstaniem ciekawych prac plastycznych, wpadających w ucho rymowanek czy stosów kartek z nietuzinkowymi zadaniami ortograficznymi. Najwięcej emocji wzbudził konkurs sportowy - okrzyki dopingujące zawodników niosły się echem po całej szkole. I co najważniejsze - nie było przegranych; wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali słodkie niespodzianki. Zabawa udała się na 102!

Danuta Płókarz i Ewelina Michna