Festiwal nauki

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

22 maja klasa VB uczestniczyła w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki. Wzięliśmy udział w warsztatach odbywających się na Politechnice Gdańskiej pt. "Odpady - reaktywacja". W ramach tych zajęć tworzyliśmy sprzęt użytkowy z odpadów. Powstał piękny żyrandol, szafka pod telewizor, wazon z kwiatami, strój Robo Cop'a i dom na wodzie. Zwycięska grupa otrzymała nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom wręczone zostały certyfikaty "Małego Inżyniera". Ponad to uczyliśmy się jak segregować odpady oraz ćwiczyliśmy to w praktyce.

Przed gmachem Politechniki rozstawione były kramy edukacyjne o różnej tematyce naukowej:
      1). Chemia + technologia = odnawialne źródła energii w życiu codziennym
      2). Osobliwe efekty, a struktura materiału
      3). Świecący polimer z ziemniaka - zrób to sam.
      4). Zioła z kuchni i łąki

Zabawy było mnóstwo, ale chyba największe wrażenie zrobił na uczniach ciekły azot i zabawa nim. Dopełnieniem tej atrakcji były dymiące flipsy moczone w ciekłym azocie, które można było zjeść!

Iwona Łangowska