Festyn środowiskowy

FESTYN ŚRODOWISKOWY

Dnia 14. 06. 2013 r. w oparciu o program "6, 10, 14" i podsumowanie projektu edukacyjnego "W zdrowym ciele zdrowy duch", odbył się festyn środowiskowy dla całej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Z myślą o dzieciach i dla dzieci tworzymy i realizujemy szereg projektów edukacyjnych.
W tym roku szkolnym skupiliśmy się przede wszystkim na bezpieczeństwie, aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu. Poprzez organizację festynów chcemy zachęcać do zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, wdrażać uczniów i rodziców do udziału w grach i zabawach rekreacyjno - sportowych, utrwalać zasady bezpieczeństwa, nieść pomoc osobom w stanach zagrożenia życia, rozwijać umiejętności i potrzeby uczestnictwa w podobnych imprezach, integrować społeczność szkolną ze środowiskiem lokalnym.
Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami z wielkim zainteresowaniem brali udział w grach, konkursach i przygotowanych atrakcjach. Dużą atrakcją okazała się wizyta zawodników sportowych z klubu piłkarskiego LECHII GDAŃSK i ich maskotka "Lew", zawodnicy rozdawali autografy i zachęcali do wspólnej zabawy. Radosny nastrój i dobre samopoczucie zapewnił nam wszystkim Klaun z Agencji Artystyczno - Eventowej "Kidok". Do zdrowego stylu życia zachęciły występy grupy sportowej - SGKS "Wybrzeże" Gdańsk pod opieką R. Gajewskiego i THORAX - sekcja samoobrony i Gdański Klub Karate, oraz formacja taneczna ze Szkoły Autonomicznej.
Bezpieczeństwo zapewniła nam Policja WRD KMPG, Straż Pożarna z Komendy Miejskiej i Stacja Pogotowia Ratunkowego Gdańsk.
Nasi sponsorzy firma WRO - SYSTEM - Piotr Wróblewski, piekarnia "Pellowski" i firma Multi - Consulting zapewniła uczestnikom słodki poczęstunek, okolicznościowe gadżety i nagrody za zawody sportowe.
Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna, Uczniowie i Rodzice wyrażają podziękowanie za pomoc w organizacji festynu.
Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Koordynator - M. Wróblewska