HEVELIANUM_kl. V

WYJSCIE KLAS PIĄTYCH DO CENTRUM HEWELIANUM

Klasy piąte uczestniczyły w wyjściu do Centrum Hewelianum.

W ramach tej wizyty, uczniowie brali udział w lekcji z cyklu Laboratorium Pana Kleksa, gdzie dowiedzieli się: czym jest dźwięk, jak powstaje i jak się przemieszcza? Zapoznaliśmy się również z jednostką pomiaru dźwięku i jego natężeniem.

Na wystawie "Energia, Niebo, Słońce" można było zrobić falę tsunami lub wprawić w ruch śrubę Archimedesa. Na stanowisku "Energia w kuchni" można było sprawdzić jak dużo energii zużywają elektryczne sprzęty codziennego użytku.

Poznaliśmy również drugie życie śmieci, widzieliśmy zanieczyszczenie planety z perspektywy Kosmosu. Dowiedzieliśmy się ile lat mają nasze uszy, jak wygląda bateria pod rentgenem, czym jest ziemski piec.

Zwiedziliśmy również wystawę Łamigłówki, gdzie poznawaliśmy tajniki matematyki oraz wystawę Wehikuł czasu - Zabawy z Historią. Na wystawie historycznej można było m. in. postrzelać z armaty i przebrać się w stroje z innej epoki.

Iwona Łangowska