KONKURS RECYTATORSKI

NASZA OFERTA > ŚWIETLICA SZKOLNA

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

To już drugi raz byłam z dziećmi świetlicowymi w SP nr 19 na MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM. W ubiegłym roku prezentowaliśmy wiersze L. J. Kerna. Hubert Ciesielski za "Dialog z Pluskwą" uzyskał czwarte miejsce. Tym razem poznawaliśmy twórczość Wandy Chotomskiej. Po serdecznym powitaniu organizatorów każdy uczestnik wylosował pamiątkowy guzik z numerem. Dzieci czekały na swoją kolej. Ania z kurczęciem na szyi i piórkiem w dłoni deklamowała wiersz pt. "Kurcze blade" jako siódma. Kiedy skończyła rozległy się gromkie i długie brawa. Marta wylosowała guzik nr 18, a Daria nr 25, więc dziewczynki musiały troszkę poczekać… Marta deklamowała wiersz pt. "Muchy w nosie", a Daria wiersz pt. "Dziurki w serze". Obie pięknie recytowały. Byłam dumna z naszych dzieci.

W przerwie zjedliśmy pyszne kanapki, ciasto, wypiliśmy gorącą herbatę. Kiedy komisja udała się na obrady obejrzeliśmy ciekawe, przygotowane przez dzieci przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Była to współczesna wersja o przesłaniu - ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ! Razem śpiewaliśmy piosenkę "WITAMINKI". Atmosfera była cudowna. Bawiliśmy się świetnie.

Kiedy komisja zaczęła ogłaszać wyniki, zapanowała absolutna cisza. Organizatorzy nadmienili, iż wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom i choć było bardzo trudno, wybrali z 39 sześcioro najlepszych. Po chwili Marta z Darią odebrały dyplomy i paczki z prezentami. Ania szczęśliwa z dyplomem oraz piękną książką - nagroda za trzecie miejsce - podbiegła do mnie mówiąc, "…ale moi rodzice będą ze mnie dumni…". Ja też jestem dumna i w imieniu wszystkich wychowawców i nauczycieli serdecznie gratuluję uczestnikom konkursu.

Inessa Cichy