Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody

W dniu 14 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Była to lekcja przyrody "na żywo" z gadami, owadami i pajęczakami.

Spotkanie prowadził pan Jarosław Rejmer, który zaprezentował żywe okazy gadów takich jak: kameleony, agamy, gekony, jak również owady: modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze. Pan Jarek pokazał nam również swoje kolekcje żywych pająków i skorpionów. Nasi uczniowie mieli okazje poznać budowę tych organizmów, sposoby odżywiana, a także ich zachowania i przyzwyczajenia.

Ku niesamowitej radości uczestników, można było dotykać prezentowane okazy! Okazało się, że jest to zadanie tylko dla odważnych. ;) Po naszych szkolnych śmiałkach chodziły zatem straszyki, kameleony, a nawet pająki.

Zwierzęta źle znoszą hałas, więc wszyscy starali się zachować ciszę, choć niespotykane emocje z pewnością w tym przeszkadzały.

Iwona Łangowska