Muzeum Morskie

We wtorek 12 kwietnia 2016 r. klasa 1 b oraz 2 a skorzystały z zaproszenia do Muzeum Morskiego w Gdańsku. Uczniowie obejrzeli wystawę "Łodzie ludów świata", gdzie mieli okazję zobaczyć prawdziwe łodzie sprowadzone do gdańskiego muzeum z całego świata. Dowiedzieli się, z czego łodzie są budowane i do jakich celów są używane w różnych zakątkach świata. Dzieci zapoznały się również z wystawą "Statki nasza pasja", gdzie miały możliwość zobaczyć, czym zajmuje się stocznia i w jaki sposób powstają nowoczesne statki. Następnie uczniowie mieli zajęcia interaktywne o tematyce związanej z morzem. Mogli na symulatorze sterować statkiem, budować urządzenia portowe z klocków lego, próbować profesjonalnie załadować kontenerowce, przymierzyć skafander płetwonurka, wsiąść do tratwy ratunkowej, a także ewakuować się rękawem ratunkowym. Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudził basen z różnymi zdalnie sterowanymi jednostkami pływającymi. Nasza wyprawa pełna była przygód i emocji, a dzieci wróciły do szkoły z nowymi wiadomościami i wrażeniami.
W imieniu dzieci dziękujemy naszemu sponsorowi.

Joanna Mazurek, Małgorzata Wróblewska, Elżbieta Kozłowska