Nauka przez zabawę

Dzień Nauki przez Zabawę - "Odkrywamy tajemnice świata przyrody"

12 lutego na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy Dzień Nauki przez Zabawę - "Odkrywamy tajemnice świata przyrody". Tym akcentem pożegnaliśmy pierwszy semestr. Bawiliśmy się grając w wielkowymiarową grę planszową autorstwa klasy VI B oraz rozwiązując rebusy i krzyżówki przyrodnicze. Każdy uczeń miał również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej w komputerowym quizie oraz grając w bingo przyrodnicze. Nagrodą za udział i osiągnięcia w konkurencjach był tzw. "Bilet na piątkę" zaprojektowany przez jednego z uczniów klasy VI B. Zebranie trzech takich biletów gwarantowało piątkę za aktywność z przyrody. Każda klasa stworzyła piramidę zdrowego odżywiania, a na koniec ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża przeszkolili nas w pierwszej pomocy przedmedycznej w efekcie czego, po szkolnych korytarzach przechadzali się obandażowani uczniowie.

Iwona Łangowska