PASOWANIE 2013/2014

HISTORIA I TRADYCJE

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 14 października br. o godzinie 15.00 odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej, połączone z obchodami dwudziestolecia nadania szkole imienia generała Władysława Andersa. Obok uczniów, aktu ślubowania dokonali absolwenci naszej szkoły - pani Gabrysia i pan Tomek, którzy jako pierwszoklasiści brali udział w podobnej uroczystości przed dwudziestu laty. W święcie najmłodszych uczniów uczestniczyli zaproszeni goście, m. in: radny miasta p. Marek Bumblis, kombatanci Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - p. mjr Edmund Popieliński i p. kpt Wacław Butowski, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, rodzice i nauczyciele. Nie zabrakło też byłego dyrektora szkoły p. Józefa Czerwińskiego. Po pięknie zaprezentowanej części artystycznej w wykonaniu pierwszaków, uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonał p. mjr Edmund Popieliński. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie wszyscy zebrani udali się na słodki poczęstunek.

Wychowawczyni klasy IA
      Katarzyna Jacewicz