PASOWANIE 2014/2015

HISTORIA I TRADYCJE

"PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 57"

Każdy uczeń klasy pierwszej z wielką niecierpliwością czeka na dzień, w którym zostanie przyjęty do braci uczniowskiej.

22. 10. 2014 r. pierwszoklasiści naszej szkoły byli pasowani szablą oficerską na ucznia. W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas major Edmund Popieliński, kapitan Wacław Butowski oraz porucznik Czesław Chmara. Uroczystość szkolna odbyła się z wykorzystaniem pełnego ceremoniału szkolnego: hymnu państwowego, sztandaru i pocztu sztandarowego. Uroczystego pasowania dokonał kapitan Wacław Butowski. Każdy uczeń zyskał prawa, obowiązki i stał się członkiem szkolnej społeczności. Dzieci z tej okazji recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zapewniły, że będą się uczyć jak kochać swoją ojczyznę i jak dla niej pracować, kiedy dorosną. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor Lilianny Płoszaj pamiątkowe klucze do "wiedzy" i książki. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci i zaproszonych gości słodki poczęstunek.

Naszym milusińskim życzymy wielu sukcesów w nauce.

M. Wróblewska, H. Grzesik, M. Ataman - Mańkowska