PASOWANIE 2015/2016

HISTORIA I TRADYCJE

PASOWANIE NA UCZNIA

12 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". Świadkami tego ważnego wydarzenia byli rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: kombatanci oraz członkowie Związku Piłsudczyków RP Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Okręg Gdański.
Król i Królowa z krainy Szkołolandii wprowadzili uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej. Zanim to jednak nastąpiło dzieci musiały wykonać szereg zadań z różnych dziedzin wiedzy. Poradziły sobie z nimi doskonale. Następnie dokonano aktu pasowania na ucznia oryginalną szablą. Po części oficjalnej uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Cieszymy się, że nowi uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Wychowawcy klas I