Projekt czytelniczy

PROJEKT CZYTELNICZY

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych i z tej okazji w naszej szkole realizowany był projekt czytelniczy "Czy znasz tych autorów i ich książki? czyli Biblioteka zaprasza". Uczniowie przez kilka dni wykonywali zadania związane z czytaniem. Powstały więc plakaty z cytatami o książkach, słowniczki trudnych wyrazów związanych z książkami i gazetki moli książkowych. Najmłodsi natomiast zapisywali, dlaczego warto czytać książki, wykonali laurki dla Biblioteki i przygotowali kąciki czytelnicze. W projekcie wzięli także udział uczniowie z klas 0a i 0b, którzy kolorowali ilustracje do bajek i układali puzzle z okładek książek. Do projektu przyłączyli się również pracownicy szkoły, którzy czytali bajki uczniom z klas 0 - III. Ogłoszone też zostały konkursy związane z książkami. Efekty pracy można było oglądać przez kilka dni na szkolnym korytarzu obok biblioteki.

Proszę obejrzeć prezentacje:          Projekt czytelniczy 0-3          Projekt czytelniczy 4-6

Grażyna Jamka