Przyroda z eksperymentem

PRZYRODA Z EKSPERYMENTEM

W naszej szkole odbyły się zajęcia "Przyroda z eksperymentem", na których uczniowie klas czwartych i piątych zapoznawali się z rodzajami szkodliwych substancji dodawanych do jedzenia i picia. Mieli możliwość zbadania naturalnych i sztucznych barwników w jedzeniu, dowiedzieli się z czego zrobiona jest guma do żucia oraz jaki wpływ na zęby ma picie coli. Na zakończenie zajęć każdy mógł zrobić własną żelkę.

Klasa szósta w ramach zajęć "Przyrody z eksperymentem" poznawała rodzaje zanieczyszczeń środowiska. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentów badawczych, sprawdzających stan zanieczyszczenia wody. Poznali również metody oczyszczania wody. Korzystając z tych informacji oczyszczali wodę poprzez filtrację.

Możliwość mieszania, przelewania, sprawdzania sprawiała uczniom mnóstwo radości. "Uczyliśmy się, bawiąc się przy tym świetnie" powiedział Maciek z klasy szóstej. "Kiedy będą następne zajęcia ?… "

Iwona Łangowska