Rok Rowerowy

"ROK 2015 ROKIEM ROWEROWYM"

10. 04. 2015 r. nasza szkoła została zaproszona do udziału w VI Kongresie Mobilności Aktywnej na AmberExpo. Jeden z prelegentów Jim Walker wygłosił prelekcję o promocji ruchu pieszego w Wielkiej Brytanii - chodzić pieszo to "cieszyć się życiem", Jim zachęcał do chodzenia i spacerowania.
O jeździe rowerem do szkoły i pracy, mówił Pascal van den Noort z Holandii. "Jazda rowerem jest trendy i będzie jeszcze bardziej". O rywalizacji w jeździe rowerem i aktywności mobilnej mówili Marco Amadori z Włoch i Veronika Reynolds z Wielkiej Brytanii.
W związku z popularyzacją na świecie aktywności mobilnej miasto Gdańsk przystąpiło do projektu Switch związanego z promowaniem zdrowego stylu życia. Gdańsk dołączył do "Europejskiej rywalizacji miast", kręć kilometry dla Gdańska. Gdańsk- cycling city!
Aktywność fizyczna u dzieci jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Z myślą o uczniach naszej szkoły chętnie tworzymy i włączamy się do różnych projektów promujących bezpieczeństwo i zdrowy styl życia. W związku z powyższym przystąpiliśmy do konkursu "Rowerowy maj 2015". To zdrowa rywalizacja w jeździe rowerem do szkoły, to zabawa i motywacja do zwiększania aktywności fizycznej. Konkurs rusza 4. 05. 2015 r. i potrwa do 29. 05. 2015 r.
Serdecznie zapraszamy uczniów i całą społeczność szkolną.

M. Wróblewska, J, Kardasz