Sesja Rady

15 Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska

01. 06. 2015 r. w Dzień Dziecka po raz 15 odbyła się Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska. W tym dniu to dzieci podejmują decyzje w sprawach ważnych dla miasta Gdańska. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Kmiecik z klasy V b i Aleksander Jakusz z klasy VI a. Nim przystąpiono do obrad, uczestnicy otrzymali nominacje na radnych potwierdzone certyfikatami. Później przedstawiciele Rady Miasta Gdańska wyjaśnili zasady funkcjonowania Rady Miasta i zadania stojące przed radnymi. Następnie młodzi radni rozpoczęli obrady. Debatowano o najważniejszych według dzieci potrzebach modernizacji infrastruktury miasta. Padały propozycje m. in. odnowy boisk szkolnych, wybudowania ścieżek rowerowych, remontów szkół, ale również zagospodarowania Wyspy Spichrzów i odnowienia Bramy Nizinnej. Młodzi radni zwracali również uwagę na brak wystarczającej ilości koszy czy złe ustawienie świateł na niektórych ulicach.
W czasie obrad przedstawiciele Dziecięcej Rady Miasta podjęli także kilka uchwał.
Na zakończenie uczestnicy sesji udali się na mały poczęstunek.

Grażyna Jamka