NASZA OFERTA

"Ruch jest w stanie zastąpić niejeden lek,
ale wszystkie leki razem wzięte
nie zastąpią ruchu"

To motto jest hasłem przewodnim naszej pracy z dziecmi. Staramy się nakłaniać naszych uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wychowanie fizyczne w naszej szkole to nie tylko ścisłe formy gier zespołowych, gimnastyki, lekkiej atletyki, ale także różne formy rekreacji ruchowej.
Gry rekreacyjne: krokiet, boccia (kule), przesuwanka, kwadrant, badminton itp. zapewniają dobrą zabawe dla każdego. Zawierają elementy umiarkowanego współzawodnictwa, wpływają na odprężenie psychiczne, dają wiele zadowolenia grającym.
Nasza szkoła posiada nowo wyremontowaną salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarnym, nową salę do gimnastyki korekcyjnej oraz zespół boisk sportowych, a także bieżnię, skocznię w dal, stoły do tenisa.
Nasi uczniowie zawsze prezentowali wspaniałą formę sportową, zdobywając na różnych zawodach wiele nagród i wyróżnień.

RUCH TO ZDROWIE

W każdym wieku ruch jest nieodłączną częścią naszego życia. Rodzice oczekujący narodzin swojego dziecka, pragną aby ich maleństwo było zdrowe. Bardzo często składając sobie życzenia, życzymy sobie zdrowia. Z czasem jednak, nasza postawa do potrzeby ruchu zmnienia się. Jako dorośli ludzie wchodzimy w wir pracy, przybywa nam obowiązków domowych, mamy coraz mniej czasu i ta naturalna potrzeba ruchu powoli zaczyna się od nas oddalać.
Często usprawiedliwiamy się zmęczeniem i rzeczywiście tak jest, jednak bywa i tak, że mając świadomość potrzeby ruchu i tak z tego nie korzystamy, szukając różnych usprawiedliwień. Bywa tak, że z początkiem nowego roku lub przekraczając kolejną "dziesiątkę" obiecujemy sobie, że czas się za siebie "wziąć". Stosujemy nowe świetne diety, odżywiamy się zdrowo mając nadzieję, że bardzo szybko będziemy piękni i zdrowi. Otóż jest to tylko częściowa prawda, ponieważ do tego wszystkiego musimy dodać jeszcze jeden bardzo istotny element – ruch. Posłużę się bardzo prostym przykładem: większość z nas była chora, leżeliśmy w łóżku zmorzeni np. temperaturą lub bolał nas kręgosłup i kiedy tylko zaczynaliśmy wracać do zdrowia cieszyliśmy się, że już możemy chodzić i zająć się domem, pracą, naszym hobby i.t.p. I właśnie to nasze wstanie z łóżka, jest często symptomem naszego powrotu do zdrowia. Jeśli przyjrzymy się jeszcze uważniej to zwrócimy uwagę na to jak istotny jest ruch np. po unieruchomieniu kończyny – rehabilitacja ruchowa ma za zadanie doprowadzić naszą rękę lub nogę do pełnej sprawności. Istnieje nawet sposób leczenia ruchem, zwany kinezyterapią.
Ruch działa pozytywnie na nasz układ nerwowy, naczyniowy, ruchowy, pokarmowy, na naszą psychikę czyli na całe nasze ciało. Ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Widzimy zatem, że ruch jest naszym ogromnym dobrodziejstwem, które należy pielęgnować i starać się robić wszystko, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą sprawnością fizyczną i zdrowiem.
Szanujmy nasze zdrowie, bo ono jest najcenniejsze!

Joanna Kardasz SP 57
Gdańsk