Spotkanie autorskie_1

SPOTKANIE AUTORSKIE ROKSANY JĘDRZEJEWSKIEJ - WRÓBEL

13 grudnia 2012 roku w ramach projektu "Od szkoły otwartej do szkoły lidera zintegrowanej wspólnoty lokalnej" odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie pani Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel. Pani Roksana jest autorką ponad 20 książek dla dzieci, takich jak: "Florka", "Królewna", "Gębolud", "Rozmowy ze świnką Halinką" czy "Sznurkowe historie", za które otrzymała wiele nagród. Pisze również teksty do podręczników oraz bajki terapeutyczne. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.
   Autorka bardzo ciekawie opowiedziała o warsztacie pracy pisarza, odczytała fragmenty swoich książek i w dowcipny sposób przedstawiła bohaterów swoich publikacji. Przy pomocy obecnych dzieci i różnego rodzaju rekwizytów pani Roksana opowiedziała także o tym, jak powstaje książka (od pomysłu autora do książki w bibliotece). Na zakończenie spotkania każdy zainteresowany mógł porozmawiać z autorką i otrzymać jej autograf. Po wyjściu z biblioteki na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek.
   W spotkaniu poza dziećmi i ich rodzicami udział wzięli również zaproszeni goście: radni - pan Marek Bumblis oraz pan Wojciech Błaszkowski, pani Anetta Budzińska z Rady Dzielnicy, pani Danuta Podogrodzka-Lost zastępca dyrektora ds. usług społecznych, pan Andrzej Stawicki z MOPR, pan Wojciech Pasierowski przedstawiciel PKO BP oraz mieszkańcy dzielnicy.

Hanna Grzesik, Mariola Nowakowska, Maria Bindas