Światowy dzień...

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek. W tym roku każda klasa losowała bajkę, która była jej motywem przewodnim. Dzieci przebrały się, przygotowały rekwizyty, elementy charakterystyczne dla danej bajki, przypięły kotyliony. W ten sposób szkoła zamieniła się w bajkową krainę, w której można było spotkać: Królową Śniegu, Kota w butach, Kopciuszka, Calineczkę, Królewnę Śnieżkę, Brzydkie Kaczątko czy Czerwonego Kapturka.
   Światowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą odpowiednie postawy moralne, uczą odróżniania dobra od zła, rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo. Dlatego dzieci w tym dniu uczestniczyły również w spotkaniach z książką w bibliotece szkolnej. Uczennice klasy VI b czytały każdej klasie bajkę, która była ich motywem przewodnim.
   Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział w naszym bajkowym spotkaniu:

Aldona Kotarak, Grażyna Jamka