UKRAIŃSKI

NASZA OFERTA

************************************************************************************
Międzyszkolny zespół nauczania języka ukraińskiego

Święto OSTATNIEGO DZWONKA

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
   Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele grekokatolickim Świętej Brygidy w Gdańsku. Zebrana w świątyni młodzież wysłuchała słów księdza mitrata Józefa Ulickiego kierowanych właśnie do niej, w cichej modlitwie podziękowała za całoroczną pracę.
   Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami udali się do szkoły. Uroczystość naszą rozpoczęła Pani Dyrektor Lilianna Płoszaj zabierając głos i dziękując zebranym gościom oraz Panu Konsulowi Generalnemu Ukrainy w Gdańsku prof. Mironowi Jankiw za przybycie na uroczystość.
   Z okazji tego święta uczniowie przygotowali kilka przedstawień: najmłodsi - piosenki, wierszyki oraz bajkę "Koza - Dereza", uczniowie klas czwartych zagrali na gitarach, a uczniowie klas piątych, szóstych i gimnazjaliści przygotowali opowieść o kobietach w życiu wielkiego ukraińskiego poety, proroka i wieszcza Tarasa Szewczenki.
   W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie - wręczenie świadectw. Pożegnaliśmy dwóch absolwentów klasy trzeciej gimnazjum. Podziękowania i nagrody odebrali też uczniowie, którzy brali udział w Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej i wystąpili na deskach Teatru Dramatycznego im. Sewruka w Elblągu.
   Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów, to również moment refleksji nad tym, co w danym roku udało się osiągnąć, jak przebiegał proces dydaktyczny, wreszcie - jakie działania możemy uznać za sukces. Czego więc należy życzyć sobie na przyszłość? Na tę najbliższą - spokoju i wyciszenia, na tę powakacyjną - zapału do pracy, miłej współpracy z rodzicami, dalszych sukcesów na polu dydaktycznym.

Olga Krasota