Wakacje 2014

WAKACJE 2014

W te wakacje nasza szkoła była organizatorem półkolonii dla dzieci w dniach 30 czerwca - 8 lipca. Dla wielu dzieci jest to jedyna forma wypoczynku podczas wakacji. Zajęcia były organizowane w godzinach od 8.00 do 13.00. W ciągu dnia wydawany był jeden ciepły posiłek. Z naszej oferty skorzystało 30 dzieci.
Program półkolonii był urozmaicony, każdego dnia czekały na dzieci nowe atrakcje i zabawy. Pierwszego dnia gościliśmy gości ze Straży Miejskiej. Panowie przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego wypoczynku letniego i w domu i na wyjeździe. W kolejnych dniach spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu grając w różne gry i uczestnicząc w różnorakich konkurencjach sportowych. Rozwijaliśmy również swoje zainteresowania plastyczne poprzez tworzenie prac tematycznych przy wykorzystaniu różnych technik. Zajęcia kulinarne dostarczyły nam wiele przyjemności płynących zarówno z przygotowywania wypieków jak i z ich konsumpcji.
Program obfitował w różnego rodzaju atrakcje poza budynkiem szkoły. Były to m. in.: zajęcia w EduParku czy Muzeum Morskim. Zwiedzanie Muzeum Bursztynu, wizyta w Retro Kamerze. Spacer nad morzem oraz po gdańskich fortyfikacjach. Wspólny piknik, wyjście na lody i do kina oraz wiele innych.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości. Ciężko się było rozstać. Podziękowaniom za wspólny czas i uściskom nie było końca.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy uczestnikom za obecność.

Ewelina Michna, Miłosława Romanowska, Izabela Mankiewcz