************************************************************************************************************************************************

Warsztaty "Oswajamy swojego zwierzaka - czyli jak radzić sobie z emocjami "

9 grudnia klasa VB uczestniczyła w warsztatach "Oswajamy swojego zwierzaka - czyli jak radzić sobie z emocjami". Zajęcia te mają charakter cykliczny i składają się z pięciu spotkań poświęconych emocjom, ich rozpoznawaniu i radzeniu sobie z nimi. Pierwsze zajęcia zatytułowane "Dlaczego lew ryczy, czyli skąd się biorą emocje?" sprawiły dzieciom wiele radości. Uczyliśmy się rozpoznawać i nazywać uczucia. Na koniec budowaliśmy je z klocków.
Scenariusze tych zajęć stworzone przez nauczycieli naszej szkoły, powstały jako efekt udziału szkoły w projekcie "Kreatywna Pedagogika". Uwzględniają one współpracę z sąsiadującym z nami Przedszkolem nr 35. Podsumowaniem naszych działań, będzie przedstawienie dla grupy przedszkolnej wystawione przez uczniów klasy V b. Klasa ta będzie też autorem scenariusza do tego przedstawienia.

Iwona Łangowska
      Izabela Mankiewicz