WYDARZENIA 2013/2014

NASZA OFERTA > ŚWIETLICA SZKOLNA

WAŻNE WYDARZENIA Z ŻYCIA ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Wrzesień
- Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Serdecznie przywitaliśmy dzieci, które wstąpiły do "rodzinki świetlicowej".
- Ustaliliśmy i opracowaliśmy świetlicowy regulamin. Dzieci zapoznały się z zasadami BHP oraz regułami w świetlicy i na boisku szkolnym (m. in. placu zabaw).

Październik
   Już 1. 10. 2013 r. miała miejsce wycieczka dzieci z klas 0A i 0B po boisku szkolnym. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy w okolicach szkoły.

8. 10. 2013 r. wyruszyliśmy z klasą 0A, 0B oraz IA nieco dalej. Dzieci rozkoszowały się jesiennymi barwami w okolicach Poczty Polskiej, bawiły się na placu zabaw, obejrzały Pomnik Obrońców Poczty Polskiej oraz poznały niektóre gatunki drzew.

14. 10. 2013 r. dzieci brały udział w uroczystościach z okazji 20 rocznicy nadania szkole imienia Generała Władysława Andersa. W naszej świetlicy miała miejsce uroczystość pasowania klas I.

21. 10. 2013 r. Wycieczka turystyczno - krajoznawcza na Stogi obfitowała w wiele przygód. "Czasem słońce, czasem deszcz". Było bardzo ciekawie.

KRÓTKI OPIS: przejazd tramwajem nr 8 (deszcz bardzo mocno padał, a nam było cieplutko). Przystanek "pod młynem" - kiedy jeszcze lekko kropiło, śpiewaliśmy piosenki "Pada deszczyk", "Słoneczko nasze", tańczyliśmy i powtarzaliśmy trudne zdania. Po gimnastyce języków pojawiło się słońce. Z wesołą wyliczanką ruszyliśmy radośnie na spotkanie z morzem. Zapoznaliśmy dzieci z trzema gatunkami małży bałtyckich, zbieraliśmy muszle i kamyki. Bawiliśmy się super na plaży. Dzieci wybiegały się za wszystkie czasy. Spacer po lesie upłynął na rozpoznawaniu drzew i krzewów i leśnej flory (m. in. porostów i grzybów). Pod koniec wycieczki nad morzem pojawiła się prześliczna tęcza.
... Troszkę zmęczeni lecz pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Od września promujemy zdrowy styl życia. Nasze dzieci codziennie wychodzą na boisko szkolne … ale nie tylko. ZDROWE ODŻYWIANIE, bo to bardzo ważna sprawa... Często organizujemy wspólne śniadania.

28. 10. 2013 r. zorganizowaliśmy ŚWIETLICOWY DZIEŃ OWOCÓW. Jak minął? OWOCOWO, zdrowo i zabawnie.
Poranek: - pogadanka ekologiczna i pro-zdrowotna "Znaczenie owoców dla zdrowia człowieka", śniadanie bogate w owoce.
Południe: - zabawy przy muzyce w owocowych przebraniach (m. in. sałatka owocowa, stonoga, tańce integracyjne), - zagadki owocowe dla najmłodszych,
- konkurs plastyczny - "WESOŁE, ZDROWE OWOCE" przy piosence owocowej. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.
- projekcja filmu edukacyjnego pt. "Czy wiesz, co jesz?"
Popołudnie: - zajęcia gastronomiczne, wspólnie przygotowaliśmy, a później jedliśmy z wielkim apetytem "SAŁATKĘ OWOCOWĄ". Była pyszna, kolorowa, no i oczywiście ZDROWA.

25. 11. 2013 r. - świetlica brała udział w szkolnym kiermaszu świątecznym, dzieci ze świetlicy przygotowały piękne kartki świąteczne, świeczki, figurki, ozdoby oraz bombki na choinkę.

20. 12. 2013 r. - Przygotowaliśmy Jasełka Szkolne, w których brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Uczniowie przygotowywali się od listopada na swój występ. Małym aktorom towarzyszył duży stres, jednak nie przeszkodził im we wspaniałym odegraniu swojej roli.