Szkoła Podstawowa nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku


Idź do treści

Menu główne:


WYNIKI (kl. IV-VI)

KONKURSY > ORTOGRAFICZNY > WYNIKI 2014/2015

Protokół
z przeprowadzenia XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego


      W dniu 21 lutego 2015 r. odbył się etap wojewódzki XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 144 uczniów (48 uczniów z klas IV, 47 uczniów z klas V oraz 49 z klas VI) z 25 szkół województwa pomorskiego:
SP nr 8 w Gdańsku,        SP nr 12 w Gdańsku,      SP nr 17 w Gdańsku,
SP nr 24 w Gdańsku,      ZKPiG nr 12 w Gdańsku (SP nr 48),
SP nr 50 w Gdańsku,      SP nr 52 w Gdańsku,      SP nr 57 w Gdańsku,
SP nr 59 w Gdańsku,      SP nr 80 w Gdańsku,      SP nr 85 w Gdańsku,
Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej,
Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Sokrates" w Gdańsku,
Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim,                       SP nr 13 w Gdyni,
Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie      SP nr 2 w Kwidzynie,
SP nr 4 w Kwidzynie,       SP w Łebie,                      SP nr 2 w Miastku,
SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim,                                 SP w Pszczółkach,
SP nr 8 w Sopocie,         SP nr 9 w Wejherowie,       SP w Wiślinie,


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

-
w kategorii uczniów klas IV:

      I miejsce - Izabela Hałaczkiewicz        SP nr 13 w Gdyni
                      Mikołaj Kuźmicz                 SP nr 8 w Gdańsku
     II miejsce - Marta Mechlińska               SP nr 50 w Gdańsku
    III miejsce - Krzysztof Ludwiszewski       Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
  wyróżnienie - Agata Długosz                   Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim
                      Szymon Drogosz                Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie
                      Maja Stęsicka                    SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim

-
w kategorii uczniów klas V:

     I miejsce - Piotr Woźniak                    SP nr 2 w Kwidzynie
    II miejsce - Anna Strehlke                    SP nr 59 w Gdańsku
   III miejsce - Aleksandra Woś                 SP nr 12 w Gdańsku

-
w kategorii uczniów klas VI:

     I miejsce - Maksymilian Grzelak           Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
    II miejsce - Katarzyna Dreger               SP nr 4 w Kwidzynie
   III miejsce - Seweryn Stolecki               SP w Wiślinie
 wyróżnienie - Mikołaj Bąk                       SP nr 12 w Gdańsku

Prace konkursowe sprawdzała Komisja Konkursowa w składzie:

    Maria Bindas - przewodnicząca      SP nr 57 w Gdańsku
    Danuta Płókarz                             SP nr 57 w Gdańsku
    Monika Cieniewicz-Kantor              SP nr 8 w Gdańsku
    Grażyna Jamka                             SP nr 57 w Gdańsku
    Teresa Jesionek                           SP nr 86 w Gdańsku
    Aldona Kotarak                             SP nr 57 w Gdańsku
    Mirosława Mazan                         SP nr 85 w Gdańsku
    Ewelina Michna                            SP nr 57 w Gdańsku
    Ewa Pasznik                                Gdańska Autonomiczna SP

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA IV

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

100 pkt

56 pkt

156 pkt

1.

Izabela Hałaczkiewicz

SP 13 w Gdyni

98,5

52,0

150,5

2.

Mikołaj Kuźmicz

SP 8 w Gdańsku

98,5

52,0

150,5

3.

Marta Mechlińska

SP 50 w Gdańsku

99,0

51,0

150,0

4.

Krzysztof Ludwiszewski

Gdańska Aut. SP

98,5

51,0

149,5

5.

Agata Długosz

ZS w Bożympolu W.

98,0

51,0

149,0

6.

Maja Stęsicka

SP 4 w Pruszczu Gd.

96,5

52,0

148,5

7.

Szymon Drogosz

SSP w Gościcinie

98,0

50,0

148,0

8.

Krzysztof Grabias

Gdańska Aut. SP

96,5

50,0

146,5

9.

Jakub Grzyb

SP w Pszczółkach

99,0

47,0

146,0

10.

Zofia Garbacz

SP 85 w Gdańsku

96,5

49,0

145,5

11.

Anna Mogiełka

SP w Pszczółkach

96,5

49,0

145,5

12.

Olga Łucka

SP 12 w Gdańsku

97,5

47,0

144,5

13.

Olaf Oberda

SP 50 w Gdańsku

94,5

50,0

144,5

14.

Marianna Scharner

SP 24 w Gdańsku

94,5

50,0

144,5

15.

Dominika Matla

SP 2 w Kwidzynie

95,5

48,0

143,5

16.

Wojciech Machalski

SP 17 w Gdańsku

98,0

44,0

142,0

17.

Magdalena Świtała

SP 9 w Wejherowie

98,5

43,5

142,0

18.

Martyna Zboińska

SP 4 w Kwidzynie

98,0

44,0

142,0

19.

Maria Czarnecka

SP 8 w Sopocie

94,5

47,0

141,5

20.

Bartosz Łajkowski

SP 4 w Pruszczu Gd.

95,5

45,0

140,5

21.

Julianna Kloskowska

SP 57 w Gdańsku

95,0

45,0

140,0

22.

Joanna Modzelewska

SP 48 w Gdańsku

94,0

46,0

140,0

23.

Zuzanna Szura

SP 85 w Gdańsku

92,0

48,0

140,0

24.

Cyprian Mrzygłód

NSP Sokrates w Gd.

94,5

45,0

139,5

25.

Matek Boroń

SP 57 w Gdańsku

96,0

43,0

139,0

26.

Oliwia Łukaszewska

SP w Wiślinie

95,0

44,0

139,0

27.

Agata Mielnikow

SP 24 w Gdańsku

96,0

43,0

139,0

28.

Filip Gurba

SP 2 w Miastku

95,0

43,0

138,0

29.

Laura Kowalczyk

SP 8 w Gdańsku

93,5

44,0

137,5

30.

Maria Lewandowska

SP 8 w Sopocie

93,5

44,0

137,5

31.

Joanna Strehlke

SP 59 w Gdańsku

95,0

42,0

137,0

32.

Karolina Kalita

SP 12 w Gdańsku

94,0

42,0

136,0

33.

Kinga Plackowska

SP 9 w Wejherowie

96,0

40,0

136,0

34.

Laura Lewandowska

SP 2 w Kwidzynie

96,5

39,0

135,5

35.

Marta Lewalska

SP 4 w Kwidzynie

91,0

44,0

135,0

36.

Zuzanna Góralska

SP 80 w Gdańsku

94,5

40,0

136,0

37.

Julia Jakubowska

SP 52 w Gdańsku

91,5

43,0

134,5

38.

Wiktor Szulc

SSP w Gościcinie

95,5

38,5

134,0

39.

Anna Pettke

SP 80 w Gdańsku

92,5

41,0

133,5

40.

Hanna Bublewicz

SP 2 w Miastku

93,5

37,0

130,5

41.

Marta Niklas

SP 17 w Gdańsku

93,5

37,0

130,5

42.

Marek Tywoniuk

SP 59 w Gdańsku

94,5

36,0

130,5

43.

Tomasz Wierzchowski

NSP Sokrates w Gd.

95,5

35,0

130,5

44.

Michał Morgaś

SP w Wiślinie

93,0

36,0

129,0

45.

Katarzyna Salamon

SP w Łebie

97,0

32,0

129,0

46.

Julia Mroczkowska

SP w Łebie

91,0

35,0

126,0

47.

Julia Ropela

ZS w Bożympolu W.

92,0

34,0

126,0

48.

Wiktoria Sobczyńska

SP 48 w Gdańsku

87,5

30,5

118,0

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA V

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

100 pkt

54 pkt

154 pkt

1.

Piotr Woźniak

SP 2 w Kwidzynie

99,5

51,0

150,5

2.

Anna Strehlke

SP 59 w Gdańsku

100,0

50,0

150,0

3.

Aleksandra Woś

SP 12 w Gdańsku

99,5

49,0

148,5

4.

Alicja Milewska

SP 4 w Kwidzynie

97,5

47,0

144,5

5.

Anna Deneka

SP 4 w Pruszczu Gd.

98,5

45,5

144,0

6.

Filip Pałyga

SP 50 w Gdańsku

99,0

44,0

143,0

7.

Natalia Szmitko

SP 48 w Gdańsku

96,5

46,0

142,5

8.

Aleksandra Bujny

SP 8 w Sopocie

98,5

43,0

141,5

9.

Wiktoria Malek

SP w Łebie

95,0

46,0

141,0

10.

Aleksandra Scharner

SP 24 w Gdańsku

97,0

44,0

141,0

11.

Eryk Depke

SP 4 w Pruszczu Gd.

99,0

41,0

140,0

12.

Maksymilian Koseda

SP 8 w Sopocie

98,0

41,0

139,0

13.

Wojciech Szulc

SP 80 w Gdańsku

94,5

44,0

138,5

14.

Klaudia Kmiecik

SP 57 w Gdańsku

94,0

44,0

138,0

15.

Filip Zieliński

Gdańska Aut. SP

97,0

41,0

138,0

16.

Martyna Szarek

Gdańska Aut. SP

97,5

40,0

137,5

17.

Zuzanna Mika

SP 50 w Gdańsku

99,0

38,0

137,0

18.

Zuzanna Zieniewicz

SP 48 w Gdańsku

98,0

39,0

137,0

19.

Kacper Cholewiński

SP 12 w Gdańsku

99,0

37,0

136,0

20.

Agnieszka Meler

SP 85 w Gdańsku

96,0

40,0

136,0

21.

Szymon Bochentyn

SSP w Gościcinie

94,5

41,0

135,5

22.

Maria Zaniewska

NSP Sokrates w Gd.

92,5

43,0

135,5

23.

Jakub Trzeciak

SP 9 w Wejherowie

98,0

37,0

135,0

24.

Julia Hennig

SP 85 w Gdańsku

97,0

37,0

134,0

25.

Wojciech Piasecki

SP w Łebie

98,0

36,0

134,0

26.

Aleksandra Rudnik

SP 57 w Gdańsku

94,5

39,5

134,0

27.

Martyna Komorniczak

SP 2 w Kwidzynie

91,0

42,0

133,0

28.

Aleksandra Pioch

SP 8 w Gdańsku

98,0

35,0

133,0

29.

Kinga Rejent

SP 8 w Gdańsku

94,0

38,0

132,0

30.

Weronika Cedrowska

SP 59 w Gdańsku

92,5

38,0

130,5

31.

Natalia Laska

SP 2 w Miastku

94,5

36,0

130,5

32.

Oliwia Tuczyńska

SP 52 w Gdańsku

91,0

39,0

130,0

33.

Maja Domżalska

SP 17 w Gdańsku

96,5

32,0

128,5

34.

Julia Kolerska

SP 24 w Gdańsku

92,5

35,0

127,5

35.

Agata Natkaniec

SP 52 w Gdańsku

90,5

37,0

127,5

36.

Martyna Jędrzejewska

SSP w Gościcinie

96,5

30,0

126,5

37.

Maja Dorosz

SP 4 w Kwidzynie

92,0

34,0

126,0

38.

Martyna Bogdanowicz

SP w Pszczółkach

92,0

33,0

125,0

39.

Amelia Rutkowska

SP 9 w Wejherowie

88,0

37,0

125,0

40.

Diana Zalewska

NSP Sokrates w Gd.

88,0

36,0

124,0

41.

Adrian Skrzyński

ZS w Bożympolu W.

91,5

31,0

122,5

42.

Dagmara Seta

ZS w Bożympolu W.

91,5

29,0

120,5

43.

Iga Dybowska

SP w Pszczółkach

93,0

27,0

120,0

44.

Wiktor Krużyński

SP 17 w Gdańsku

91,0

27,0

118,0

45.

Weronika Kornacka

SP w Wiślinie

84,5

33,0

117,5

46.

Natalia Maciupa

SP 2 w Miastku

86,5

26,0

112,5

47.

Matylda Brzezińska

SP 80 w Gdańsku

77,5

34,0

111,5

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA VI

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

100 pkt

59 pkt

159 pkt

1.

Maksymilian Grzelak

Gdańska Aut. SP

98,5

59,0

157,5

2.

Katarzyna Dreger

SP 4 w Kwidzynie

98,0

52,0

150,0

3.

Seweryn Stolecki

SP w Wiślinie

97,5

52,0

149,5

4.

Mikołaj Bąk

SP 12 w Gdańsku

98,0

51,0

149,0

5.

Zuzanna Osińska

SP 17 w Gdańsku

94,5

52,0

146,5

6.

Michał Mróz

SP 13 w Gdyni

98,5

47,0

145,5

7.

Oliwia Kulmanowska

SP 80 w Gdańsku

97,5

47,0

144,5

8.

Adrian Pyrzyński

SP w Pszczółkach

95,5

49,0

144,5

9.

Mateusz Scharmach

SP 8 w Gdańsku

98,0

46,0

144,0

10.

Jakub Lubocki

SP 9 w Wejherowie

98,0

45,0

143,0

11.

Julia Babinek

SP 17 w Gdańsku

96,5

46,0

142,5

12.

Maja Dybuk

Gdańska Aut. SP

94,5

48,0

142,5

13.

Julia Apanasewicz

SP 4 w Pruszczu Gd.

99,0

42,0

141,0

14.

Weronika Ciopcińska

NSP Sokrates w Gd.

96,0

45,0

141,0

15.

Małgorzata Okorowska

SP 13 w Gdyni

96,0

45,0

141,0

16.

Michalina Hejnowska

SP w Wiślinie

95,5

45,0

140,5

17.

Kamila Mróz

SP 59 w Gdańsku

91,5

49,0

140,5

18.

Miron Śledziński

SP 85 w Gdańsku

93,5

45,0

138,5

19.

Julian Świderski

SP 8 w Sopocie

97,5

41,0

138,5

20.

Zuzanna Urbańska

SP 8 w Gdańsku

94,0

44,0

138,0

21.

Patryk Buza

SP 2 w Miastku

94,5

43,0

137,5

22.

Natalia Gajzler

SP 8 w Sopocie

96,5

41,0

137,5

23.

Krzysztof Dankowski

SP 48 w Gdańsku

94,5

42,0

136,5

24.

Pola Gawrycka

SP 50 w Gdańsku

96,5

40,0

136,5

25.

Weronika Gruchała

SP 57 w Gdańsku

91,5

44,0

135,5

26.

Maria Kobiec

SP 2 w Miastku

93,5

42,0

135,5

27.

Maja Ostrowska

SP 2 w Kwidzynie

92,5

43,0

135,5

28.

Aleksander Bławat

SP 85 w Gdańsku

96,0

38,5

134,5

29.

Kinga Laskowska

SP 57 w Gdańsku

92,5

42,0

134,5

30.

Martyna Krzyżyńska

SP 80 w Gdańsku

93,5

40,0

133,5

31.

Weronika Wilkowska

SSP w Gościcinie

91,0

42,0

133,0

32.

Wiktoria Mucha

SP w Pszczółkach

91,5

41,0

132,5

33.

Agnieszka Olchowik

SP 2 w Kwidzynie

90,5

42,0

132,5

34.

Krzysztof Szypliński

NSP Sokrates w Gd.

95,5

36,5

132,0

35.

Julia Benedykcińska

SP 4 w Pruszczu Gd.

92,5

39,0

131,5

36.

Aniela Rzewnicka

SP 12 w Gdańsku

92,5

38,0

130,5

37.

Joanna Iwanowska

SP 52 w Gdańsku

93,5

36,0

129,5

38.

Karolina Marcinkowska

SP 4 w Kwidzynie

90,5

39,0

129,5

39.

Zofia Barczewska

SP 52 w Gdańsku

92,5

35,0

127,5

40.

Maja Nakonieczna

SP 24 w Gdańsku

90,5

37,0

127,5

41.

Hanna Dadasiewicz

SP 50 w Gdańsku

92,0

35,0

127,0

42.

Julia Itrich

SP w Łebie

92,0

35,0

127,0

43.

Miriam Ewald

SP w Łebie

93,5

32,0

125,5

44.

Martyna Wejda

SP 59 w Gdańsku

87,0

37,5

124,5

45.

Wiktoria Burda

SSP w Gościcinie

91,0

33,0

124,0

46.

Zuzanna Kuczyńska

SP 48 w Gdańsku

86,5

37,0

123,5

47.

Zuzanna Patok

SP 9 w Wejherowie

90,0

32,0

122,0

48.

Maria Sokołowska

SP 24 w Gdańsku

88,0

32,0

120,0

49.

Oliwia Jarocka

ZS w Bożympolu W.

91,5

28,0

119,5


Powrót do treści | Wróć do menu głównego