Szkoła Podstawowa nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku


Idź do treści

Menu główne:


WYNIKI (kl. IV-VI)

KONKURSY > ORTOGRAFICZNY > WYNIKI 2015/2016

Protokół
z przeprowadzenia XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego


      W dniu 30 stycznia 2016 r. odbył się etap wojewódzki XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 169 uczniów (60 uczniów z klas IV, 53 uczniów z klas V oraz 56 z klas VI) z 32 szkół województwa pomorskiego:
SP nr 8 w Gdańsku,        SP nr 12 w Gdańsku,      SP nr 15 w Gdańsku,
SP nr 42 w Gdańsku,      SP nr 44 w Gdańsku,      SP nr 45 w Gdańsku,
SP nr 48 w Gdańsku,      SP nr 50 w Gdańsku,      SP nr 52 w Gdańsku,
SP nr 57 w Gdańsku,      SP nr 59 w Gdańsku,      SP nr 77 w Gdańsku,
SP nr 80 w Gdańsku,      SP nr 85 w Gdańsku,
Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Sokrates" w Gdańsku,
III Społecznej Szkoły Podstawowej "STO" w Gdańsku,
Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim,                       SP nr 13 w Gdyni,
Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie      SP nr 2 w Kwidzynie,
Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie,           SP nr 4 w Kwidzynie,
SP w Łebie,          Zespołu Szkół w Straszynie,         SP nr 2 w Miastku,
SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim,     SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim,
Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie,       SP w Pszczółkach,
SP nr 8 w Sopocie,         SP nr 9 w Wejherowie,       SP w Wiślinie,


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

-
w kategorii uczniów klas IV:

      I miejsce - Marcel Urasiński                SP nr 80 w Gdańsku
     II miejsce - Zuzanna Pawlik                 SP nr 44 w Gdańsku
    III miejsce - Filip Wojciechowicz           SP nr 77 w Gdańsku
                      Mateusz Żak                     SP nr 8 w Sopocie
  wyróżnienie - Agata Fruczek                   SP nr 8 w Sopocie
                      Katarzyna Reszke              SP nr 52 w Gdańsku
                      Michał Zimnicki                  SP nr 2 w Kwidzynie
                      Natalia Osmańska              SP nr 48 w Gdańsku

-
w kategorii uczniów klas V:

     I miejsce - Julia Gotkiewicz                  III SSP "STO" w Gdańsku
                     Mikołaj Kuźmicz                  SP nr 8 w Gdańsku
    II miejsce - Jakub Grzyb                        SP w Pszczółkach
   III miejsce - Maja Stęsicka                     SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim
                     Marta Szymkowiak               SP nr 8 w Sopocie
  wyróżnienie - Hanna Perfikowska             SSP w Kwidzynie
                      Szymon Drogosz                 SSP w Gościcinie

-
w kategorii uczniów klas VI:

     I miejsce - Piotr Woźniak                     SP nr 2 w Kwidzynie
    II miejsce - Eryk Depke                         SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim
   III miejsce - Anna Strehlke                     SP nr 59 w Gdańsku
 wyróżnienie - Krzysztof Nasuta                 SP nr 85 w Gdańsku
                     Bartosz Urbanowicz             SP nr 48 w Gdańsku
                     Jan Barganowski                 SP nr 4 w Kwidzynie
                     Klaudia Kmiecik                   SP nr 57 w Gdańsku
                     Szymon Bochentyn              SSP w Gościcinie
                     Julia Brandt                        SP nr 42 w Gdańsku

Prace konkursowe sprawdzała Komisja Konkursowa w składzie:

        Maria Bindas                             SP nr 57 w Gdańsku
        Danuta Płókarz                          SP nr 57 w Gdańsku
        Miłosława Glebko                       SP nr 85 w Gdańsku
        Grażyna Jamka                          SP nr 57 w Gdańsku
        Teresa Jesionek                         SP nr 86 w Gdańsku
        Aldona Kotarak                          SP nr 57 w Gdańsku
        Anna Marchlewska                     SP nr 65 w Gdańsku
        Dorota Maryńczak                      PSP w Gdańsku
        Mirosława Mazan                       SP nr 85 w Gdańsku
        Ewelina Michna                          SP nr 57 w Gdańsku

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA IV

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

50 pkt

64 pkt

114 pkt

1.

Marcel Urasiński

SP 80 w Gdańsku

49,0

58,0

107,0

2.

Zuzanna Pawlik

SP 44 w Gdańsku

49,5

54,5

104,0

3.

Filip Wojciechowicz

SP 77 w Gdańsku

46,5

55,5

102,0

4.

Mateusz Żak

SP 8 w Sopocie

49,0

53,0

102,0

5.

Agata Fruczek

SP 8 w Sopocie

45,5

54,0

99,5

6.

Katarzyna Reszke

SP 52 w Gdańsku

44,0

55,0

99,0

7.

Michał Zimnicki

SP 2 w Kwidzynie

46,0

53,0

99,0

8.

Natalia Osmańska

SP 48 w Gdańsku

48,5

50,0

98,5

9.

Martyna Witusińska

SP 4 w Kwidzynie

45,5

51,0

96,5

10.

Szymon Suliga

SP 8 w Gdańsku

47,0

49,0

96,0

11.

Franciszek Grosser

SP4 w Kwidzynie

46,0

49,0

95,0

12.

Miłosz Rudniewski

SP 12 w Gdańsku

46,0

49,0

95,0

13.

Nela Pozorska

SP 12 w Gdańsku

45,0

49,0

94,0

14.

Kacper Keller

ZS w Bożympolu W.

45,5

48,0

93,5

15.

Nikodem Białecki

SP w Pszczółkach

48,0

45,0

93,0

16.

Maksymilian Lentka

SP 15 w Gdańsku

47,5

45,5

93,0

17.

Martyna Grzebyk

SP 9 w Wejherowie

48,5

44,0

92,5

18.

Anastazja Kańczugowska

SP 2 w Miastku

43,0

49,0

92,0

19.

Klaudia Burzyńska

SP w Łebie

48,5

43,0

91,5

20.

Kinga Kuklińska

SP 4 w Pruszczu Gd.

47,0

44,5

91,5

21.

Mila Grabowska

SP 42 w Gdańsku

45,0

45,5

90,5

22.

Agata Bagińska

SP 2 w Miastku

46,0

44,0

90,0

23.

Marek Suchwałko

SP 45 w Gdańsku

49,0

41,0

90,0

24.

Joanna Lis

ZS w Bożympolu W.

44,5

45,0

89,5

25.

Zuzanna Bułakowska

SP 48 w Gdańsku

44,0

43,5

87,5

26.

Piotr Zając

SP 50 w Gdańsku

46,5

41,0

87,5

27.

Adam Żuk

ZS w Straszynie

45,5

42,0

87,5

28.

Aleksander Stachurski

SP 2 w Kwidzynie

42,0

45,0

87,0

29.

Piotr Mierzejewski

SP 85 w Gdańsku

43,0

43,0

86,0

30.

Witold Siegmuller

SP 50 w Gdańsku

45,5

40,0

85,5

31.

Michalina Jagodzińska

ZKiW w Rozłazinie

45,5

39,0

84,5

32.

Zuzanna Ruwińska

SP 80 w Gdańsku

44,5

39,5

84,0

33.

Alina Klimek

SSP w Kwidzynie

43,5

40,0

83,5

34.

Julia Lech

SP 4 w Pruszczu Gd.

46,5

37,0

83,5

35.

Oliwia Oleńko

SP 57 w Gdańsku

43,5

39,0

82,5

36.

Maja Więcek

SP 15 w Gdańsku

43,0

39,5

82,5

37.

Jan Żołnierczyk

SP 52 w Gdańsku

44,0

37,5

81,5

38.

Jakub Nicgorski

SP 42 w Gdańsku

44,5

36,5

81,0

39.

Wiktoria Rychert

SP w Wiślinie

45,0

35,5

80,5

40.

Oksana Sędziak

SP 77 w Gdańsku

43,0

37,5

80,5

41.

Julia Derlatka

SP 3 w Pruszczu Gd.

48,0

32,0

80,0

42.

Zuzanna Oleszczak

NSP Sokrates w Gd.

45,0

35,0

80,0

43.

Jakub Syldatk

SSP w Gościcinie

41,5

37,5

79,0

44.

Filip Armatowski

ZS w Straszynie

44,5

34,0

78,5

45.

Jakub Kowalikowski

SP 85 w Gdańsku

45,0

33,5

78,5

46.

Adam Redzimski

SP 45 w Gdańsku

43,0

35,5

78,5

47.

Weronika Gotowicz

SP 8 w Gdańsku

42,5

35,5

78,0

48.

Łukasz Korcala

III SSP "STO" w Gdańsku

46,0

32,0

78,0

49.

Aleksandra Warcholak

III SSP "STO" w Gdańsku

46,0

32,0

78,0

50.

Szymon Kowalke

SP 9 w Wejherowie

42,5

35,5

78,0

51.

Karol Drozdowski

SP 57 w Gdańsku

41,0

36,0

77,0

52.

Alicja Łukasiewicz

ZKiW w Rozłazinie

41,0

36,0

77,0

53.

Aleksandra Płudowska

SP 13 w Gdyni

45,0

31,5

76,5

54.

Patrycja Karolczak

SP 44 w Gdańsku

41,0

35,0

76,0

55.

Ewa Kurcin

NSP Sokrates w Gd.

45,5

30,5

76,0

56.

Wiktoria Patocka

SSP w Gościcinie

41,0

31,0

72,0

57.

Maja Łuczeczko

SP w Pszczółkach

37,5

34,0

71,5

58.

Paweł Obernikowicz

SP 3 w Pruszczu Gd.

41,0

29,5

70,5

59.

Dobrosław Landowski

SP w Wiślinie

39,0

27,5

66,5

60.

Maria Pawlak

SP w Łebie

34,5

30,0

64,5

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA V

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

50 pkt

73 pkt

123 pkt

1.

Julia Gotkiewicz

III SSP "STO" w Gdańsku

49,0

64,0

113,0

2.

Mikołaj Kuźmicz

SP 8 w Gdańsku

48,5

64,5

113,0

3.

Jakub Grzyb

SP w Pszczółkach

48,0

63,0

111,0

4.

Maja Stęsicka

SP 4 w Pruszczu Gdańskim

46,0

64,0

110,0

5.

Marta Szymkowiak

SP 8 w Sopocie

50,0

60,0

110,0

6.

Hanna Perfikowska

SSP w Kwidzynie

43,0

65,0

108,0

7.

Szymon Drogosz

SSP w Gościcinie

44,0

63,0

107,0

8.

Jakub Krajnik

SP 42 w Gdańsku

45,5

60,0

105,5

9.

Michalina Kokosińska

SP 85 w Gdańsku

46,5

58,5

105,0

10.

Olaf Oberda

SP 50 w Gdańsku

48,0

57,0

105,0

11.

Agata Długosz

ZS w Bożympolu W.

48,5

55,0

103,5

12.

Maksymilian Milewski

ZS w Straszynie

46,5

57,0

103,5

13.

Błażej Poturzyński

SP 8 w Gdańsku

46,0

57,5

103,5

14.

Izabela Hałaczkiewicz

SP 13 w Gdyni

48,5

54,0

102,5

15.

Anna Mogiełka

SP w Pszczółkach

48,5

54,0

102,5

16.

Jerzy Gurzyński

SP 3 w Pruszczu Gdańskim

47,0

54,5

101,5

17.

Marcin Suski

SP 42 w Gdańsku

48,5

53,0

101,5

18.

Dominka Matla

SP 2 w Kwidzynie

44,5

56,0

100,5

19.

Martyna Zboińska

SP 4 w Kwidzynie

45,5

53,5

99,0

20.

Jakub Głuszek

SP 50 w Gdańsku

42,5

56,0

98,5

21.

Lucjan Graban

SP 4 w Pruszczu Gdańskim

43,0

55,5

98,5

22.

Oliwia Łukaszewska

SP w Wiślinie

44,5

52,0

96,5

23.

Nikodem Wróbel

SP 52 w Gdańsku

45,5

51,0

96,5

24.

Marek Boroń

SP 57 w Gdańsku

46,0

50,0

96,0

25.

Alicja Lis

SP 85 w Gdańsku

46,0

50,0

96,0

26.

Maria Lewandowska

SP 8 w Sopocie

43,0

52,0

95,0

27.

Jakub Zduńczuk

SP 77 w Gdańsku

43,0

52,0

95,0

28.

Wiktoria Jedynak

SP 3 w Pruszczu Gdańskim

44,5

50,0

94,5

29.

Michał Morgaś

SP w Wiślinie

45,5

47,0

92,5

30.

Laura Lewandowska

SP 2 w Kwidzynie

42,5

49,5

92,0

31.

Iga Świerczek

SSP w Kwidzynie

44,0

48,0

92,0

32.

Marta Lewalska

SP 4 w Kwidzynie

44,0

47,5

91,5

33.

Michał Tomaszewski

SP 45 w Gdańsku

42,0

49,0

91,0

34.

Filip Gurba

SP 2 w Miastku

47,0

43,0

90.0

35.

Kacper Polański

SP 12 w Gdańsku

44,0

45,0

89,0

36.

Maria Lis

SP 44 w Gdańsku

44,5

44,0

88,5

37.

Szymon Szponer

ZS w Straszynie

46,0

41,5

87,5

38.

Tomasz Wierzchowski

NSP Sokrates w Gdańsku

42,0

45,0

87,0

39.

Julia Dietrich

SP 15 w Gdańsku

41,0

45,0

86,0

40.

Julianna Kloskowska

SP 57 w Gdańsku

45,0

41,0

86,0

41.

Wiktoria Sasin

SP w Łebie

41,0

44,5

85,5

42.

Maja Temborowska

SP 2 w Miastku

43,5

42,0

85,5

43.

Jakub Toruńczak

SSP w Gościcinie

47,0

38,0

85,0

44.

Cyprian Mrzygłód

NSP Sokrates w Gdańsku

43,5

41,0

84,5

45.

Jędrzej Szczeklik

III SSP "STO" w Gdańsku

44,5

40,0

84,5

46.

Mikołaj Mączyński

SP 45 w Gdańsku

43,0

40,0

83,0

47.

Maciej Watanabe

SP 59 w Gdańsku

41,0

40,0

81,0

48.

Celina Jakubowska

SP 44 w Gdańsku

40,5

40,0

80,5

49.

Kinga Domjan

SP 52 w Gdańsku

42,0

38,0

80,0

50.

Kacper Stawiarski

SP 13 w Gdyni

46,5

33,0

79,5

51.

Oliwia Peta

SP w Łebie

45,0

34,0

79,0

52.

Katarzyna Świtka

SP 15 w Gdańsku

35,5

38,0

73,5

53.

Aleksandra Zakrzewska

SP 77 w Gdańsku

40,0

31,0

71,0

----------------------------------------------------------------------------------------------------
            KLASA VI

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Liczba uzyskanych punktów

Razem

Dyktando

Ćwiczenia ortograficzne

50 pkt

81 pkt

131 pkt

1.

Piotr Woźniak

SP 2 w Kwidzynie

48,5

75,0

123,5

2.

Eryk Depke

SP 4 w Pruszczu Gd.

46,5

69,0

115,5

3.

Anna Strehlke

SP 59 w Gdańsku

49,0

65,0

114,0

4.

Krzysztof Nasuta

SP 85 w Gdańsku

45,0

62,5

107,5

5.

Bartosz Urbanowicz

SP 48 w Gdańsku

49,5

58,0

107,5

6.

Jan Barganowski

SP 4 w Kwidzynie

48,5

58,0

106,5

7.

Klaudia Kmiecik

SP 57 w Gdańsku

47,0

59,5

106,5

8.

Szymon Bochentyn

SSP w Gościcinie

49,5

56,0

105,5

9.

Julia Brandt

SP 42 w Gdańsku

48,5

56,5

105,0

10.

Jakub Grzona

SP 3 w Pruszczu Gdańskim

49,5

54,0

103,5

11.

Kinga Rejent

SP 8 w Gdańsku

45,5

57,0

102,5

12.

Filip Pałyga

SP 50 w Gdańsku

49,0

53,0

102,0

13.

Małgorzata Szmidtke

SP 50 w Gdańsku

43,0

58,5

101,5

14.

Aleksandra Woś

SP 12 w Gdańsku

49,0

51,5

100,5

15.

Wiktoria Malek

SP w Łebie

49,5

49,0

98,5

16.

Wojciech Szulc

SP 80 w Gdańsku

45,5

53,0

98,5

17.

Maja Dorosz

SP 4 w Kwidzynie

44,5

53,5

98,0

18.

Anastazja Regenbrecht

SP w Pszczółkach

45,5

52,5

98,0

19.

Zuzanna Ossowska

SP 77 w Gdańsku

44,0

53,0

97,0

20.

Weronika Pietkiewicz

SP 42 w Gdańsku

43,5

53,5

97,0

21.

Matylda Tutkowska

SP 8 w Sopocie

46,5

50,5

97,0

22.

Weronika Góralczyk

SP 13 w Gdyni

47,0

49,5

96,5

23.

Daria Stawarz

SP 80 w Gdańsku

43,5

53,0

96,5

24.

Hanna Żmuda-Trzebiatowska

SP 45 w Gdańsku

46,0

50,0

96,0

25.

Weronika Borsuk

SP 85 w Gdańsku

43,5

52,0

95,5

26.

Aleksandra Bieżuńska

SSP w Kwidzynie

44,5

50,0

94,5

27.

Marta Młodziejewska

SP 44 w Gdańsku

45,0

49,0

94,0

28.

Michał Sondej

III SSP "STO" w Gdańsku

43,0

49,5

92,5

29.

Julia Barsow

SP 15 w Gdańsku

47,5

44,0

91,5

30.

Wojciech Piasecki

SP w Łebie

47,0

44,0

91,0

31.

Pola Urbanowska

SP w Wiślinie

43,0

48,0

91,0

32.

Natalia Szmitko

SP 48 w Gdańsku

44,5

46,0

90,5

33.

Marta Danilczyk

SSP w Gościcinie

43,5

46,5

90,0

34.

Maciej Sobieniecki

SP 52 w Gdańsku

39,0

51,0

90,0

35.

Natalia Laska

SP 2 w Miastku

42,5

47,0

89,5

36.

Jakub Trzeciak

SP 9 w Wejherowie

39,0

50,5

89,5

37.

Julia Gadomska

SP 52 w Gdańsku

44,0

45,0

89,0

38.

Natalia Jakubowska

SP 8 w Gdańsku

41,5

47,0

88,5

39.

Amelia Mysior

SSP w Kwidzynie

42,0

46,5

88,5

40.

Aleksandra Rudnik

SP 57 w Gdańsku

45,0

43,5

88,5

41.

Martyna Bogdanowicz

SP w Pszczółkach

42,5

45,5

88,0

42.

Dagmara Seta

ZS w Bożympolu W.

44,5

43,5

88,0

43.

Patrycja Brzozowska

SP 2 w Miastku

45,5

39,0

84,5

44.

Oskar Dziergowski

SP 12 w Gdańsku

42,5

42,0

84,5

45.

Martyna Szyndler

SP 15 w Gdańsku

40,0

44,5

84,5

46.

Maria Zaniewska

NSP Sokrates w Gdańsku

41,0

42,0

83,0

47.

Kacper Marciniak

III SSP "STO" w Gdańsku

37,0

45,5

82,5

48.

Rozalia Brzezińska

SP 45 w Gdańsku

38,5

43,0

81,5

49.

Jakub Ginter

SP 3 w Pruszczu Gdańskim

40,5

40,0

80,5

50.

Paulina Kowalczyk

SP w Wiślinie

37,5

42,0

79,5

51.

Aniela Mosakowska

SP 2 w Kwidzynie

37,5

42,0

79,5

52.

Jakub Zieleniewski

ZS w Bożympolu W.

40,5

37,5

78,0

53.

Marcelina Rudzińska

SP 4 w Pruszczu Gdańskim

39,5

38,0

77,5

54.

Aleksandra Król

SP 59 w Gdańsku

38,5

38,5

77,0

55.

Łucja Obrębska

SP 13 w Gdyni

40,0

33,0

73,0

56.

Diana Zalewska

NSP Sokrates w Gdańsku

36,5

35,5

72,0


Powrót do treści | Wróć do menu głównego