Zimowisko - 2016

W dniach 15 - 19 lutego 2016 r. w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko pod hasłem "W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH". Program zimowego wypoczynku został opracowany dla dzieci klas 0 - VI w celu zapewnienia im bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w godzinach, w których rodzice są w pracy.
Każdego dnia odbywały się atrakcyjne zajęcia, min. byliśmy z wizytą w zakładzie produkcji słodyczy Ciu-ciu, gdzie poznaliśmy sposób ręcznego wyrabiania słodyczy, w Centrum Hewelianum, dzięki interaktywnej wystawie odbyliśmy podróż pt. "Dookoła świata", w Ośrodku Kultury Morskiej Muzeum Morskiego w Gdańsku poznaliśmy trudny żywot dawnych żeglarzy i marynarzy, a pracę pocztowca, dawniej i dziś - w czasie zajęć edukacyjnych w Muzeum Poczty Polskiej, zaś spacery uliczkami naszego miasta, pozwoliły nam łatwiej się po nim poruszać.
Na sali gimnastycznej pod fachową opieką nauczyciela wychowania fizycznego mieliśmy liczne zajęcia sportowe z wykorzystaniem sprzętu, w świetlicy graliśmy w gry planszowe i mieliśmy różne zabawy integracyjne, w pracach plastycznych utrwalaliśmy nasze przeżycia. Codziennie dostawaliśmy porcję gorącej herbatki do drugiego śniadania i smaczny obiad. W ten oto sposób bawiliśmy się i wypoczywaliśmy, uczyliśmy się jak aktywnie i ciekawie spędzać czas wolny.

Do zobaczenia, być może za rok.

Organizatorzy: Mariola Ataman-Mańkowska, Katarzyna Mordas, Karolina Koperska