Żyjmy zdrowo

"ŻYJMY ZDROWO"

7. 04. 2014 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem: "Żyjmy Zdrowo". Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w pokazach grupy Git Parkour, lekcja inspiracji zachęciła i uświadomiła naszym milusińskim, że ruch jest lekarstwem na wszystko. Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa Adiuture zaprezentowało najnowszy sprzęt medyczny ratujący ludzkie życie. Dzieci utrwaliły sobie zasadę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, próbowały sił na manekinach. Wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę na temat "Zdrowie to największy nasz skarb". Podczas zajęć praktycznych uczniowie, wykonywali wiosenne kanapki, soki warzywno - owocowe i koktajle. Po zajęciach uczniowie degustowali samodzielnie przygotowaną zdrową żywność.

Małgorzata Wróblewska, Katarzyna Czapko,
      Elżbieta Kozłowska, Marzena Szymczak, Joanna Kardasz.