Informacje

Szkoła Podstawowa nr 57 w Gdańsku im. gen. Władysława Andersa to jedyna taka szkoła ogólnodostępna w systemie jednozmianowym  w samym centrum Gdańska  przy ul. Aksamitnej 8 z parkingiem , blisko Stoczni  Gdańskiej, placu Solidarności, kościoła  św. Bartłomieja i kościoła
św. Brygidy oraz Muzeum II Wojny Światowej. Nasi uczniowie - współtwórcy  przyszłości zdobywają wiedzę,  zwiedzając muzea, kościoły, wystawy, wychodząc do kina oraz teatru.

Każdy nasz uczeń prezentuje swoje osiągnięcia na scenie, a prace plastyczne oraz  techniczne na zewnątrz szkoły. Znani jesteśmy
z prowadzenia Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego
i Kultury, organizowania kreatywnych uroczystości, takich jak
57. urodziny 57 oraz  cieszących się uznaniem Wojewódzkich Konkursów Ortograficznych, Wojewódzkiego Konkursu Prozy  Prozatorium, Wojewódzkiego Przeglądu  Twórczości Dramowej Zwierciadło 57.

Stosujemy innowacyjne metody nauczania, wykorzystujemy klocki Numicon  na lekcjach matematyki, korzystamy z tabletów, wprowadzamy elementy Planu Daltońskiego, prowadzimy innowacje pedagogiczne, m.in. dodatkowy język obcy już od klasy pierwszej, historię i język polski
z elementami dramy. Proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, takich jak 57.Teatr , chór 57 NUTEK, basen, zajęcia sportowe, zajęcia z robotyki, naukę gry na gitarze, Odyseję Umysłu,  wymianę międzynarodową.

W sali gimnastycznej, sali do gimnastyki korekcyjnej oraz na nowoczesnych boiskach szkolnych uczniowie ćwiczą, tańczą i rozgrywają mecze, najmłodsi bawią się na bajecznym placu zabaw na naszym podwórku szkolnym, które wkrótce zostanie upiększone dzięki Budżetowi Obywatelskiemu NR 6!

Podczas przerw uczniowie mogą uczestniczyć w ,,akTYwnych zajęCiach" lub przebywać w różnych kącikach: śniadaniowym, czytelniczym
oraz wypoczywać na ,,tysiącu i jednej pufie” znajdujących się
w wyremontowanych i przytulnych korytarzach.

W godz. 6.00 - 17.00 uczniowie spędzają czas w kolorowej i odnowionej świetlicy, mogą także skorzystać z pysznych domowych obiadów.

Serdecznie zapraszamy do kreatywnej  SP 57 uczniów z całego Gdańska  do wszystkich klas: od oddziału przedszkolnego  do klasy VIII.

Zapraszamy na stronę internetową www. sp57gda.pl oraz szkolny funpage/sp57Gdansk

Запрошуємо учнів з України до Початковoї школи № 57 в Гданську до всіх класів: від дошкільного відділення до VIII класу.

У нашій школі вже вчиться 13 школярів з України, які дуже задоволені нашою пропозицією.

Початкова школа № 57 ім. ген. Владислава Андерса  в Гданську це єдина
школа відкритого доступу, яка працює в одну зміну. Школа з паркуванням розташована у самому центрі Гданська на вул. Аксамітна 8, поряд Гданської судноверфі, площi Солідарості, греко-католицької церкви Святoго Варфоломія
і Покрови Пресвятої Богородиці.

Наші студенти - творці майбутнього  набувають знання, відвідуючи музеї, церкви, виставки, ходять в кіно і театр. Кожен з наших учнів представляє свої досягнення на сцені, а свої художні твори також за межами школи.

У нас діє Міжшкільний пункт навчання української мови та культури. Ми відомі
з організації мистецьких заходів, таких як 57-ий день народження Початковoї школи
№ 57, конкурсів високого рівня: орфографічних, Конкурсу прози Prozatorium, Огляду драми Дзеркало 57.

Ми застосовуємо методи інноваційного навчання, на уроках математики використовуємо блоки  Numicon,  працюємо на планшетах.  Ми вводимо педагогічні інновації, в тому числі,  як єдина школа в Гданську, вчимо української мови
з першого класу. Пропонуємо широкий спектр позакласних заходів, таких як:
57 Театр, хор 57 NUTEK, басейн, спортивні заняття, навчання гри на гітарі, заняття
з робототехніки, Одіссею Розуму, міжнародний обмін.

У спортивному залі, а також у залі для коригуючої гімнастики, на нових шкільних майданчиках наші учні  виконують фізичні вправи, грають матчі, танцюють. Наймолодші школярі  бавляться на казковому майданчику в нашому шкільному дворі, який незабаром буде прикрашено завдяки  міській  акції Громадянський бюджет № 6!

Під час перерв учні можуть брати участь в активних заходах, або побувати
в різних куточках: сніданковому, для читання, а також відпочити в затишних
і відремонтованих коридорах.

У годинах від  6.00 до 17.00 учні проводять час в барвистій і повністю відремонтованій загальній кімнаті, можуть також скористатися смачними домашніми обідами.

Будь ласка, відвідайте наш веб-сайт: www.sp57gda.pl і funpage/sp57Gdansk

Free Joomla! template by Age Themes