XVI WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY (KL. IV – VII)

OrganizatorSzkoła Podstawowa nr 57 w Gdańsku

Cele:

• motywowanie uczniów do poznania zasad polskiej ortografii
    i interpunkcji,
  • doskonalenie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie (kształcenie umiejętności stosowania wiedzy
    w praktycznym działaniu),
  • motywowanie nauczycieli do systematycznej pracy z uczniami nad doskonaleniem poprawności ortograficznej,
  • uwrażliwienie na piękno języka ojczystego.

Organizacja i przebieg konkursu:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych:

-   uczniów klas IV,

• uczniów klas V,
  • uczniów klas VI,
  • uczniów klas VII.

1. Zmagania konkursowe przebiegają w dwóch etapach:

I etap - eliminacje szkolne,

II etap - eliminacje międzyszkolne – finał wojewódzki.

1. Eliminacje szkolne przeprowadza szkolna komisja konkursowa
    (na podstawie przygotowanych przez siebie sprawdzianów). Protokół
    z przebiegu konkursu (pobierz wzór protokołu) wraz z listą uczniów zakwalifikowanych do II etapu (2 uczniów kl. IV, 2 uczniów kl. V, 2 uczniów kl. VI oraz 2 uczniów kl. VII) SKK przesyła  do 10 stycznia 2018 na adres organizatorów:

Szkoła Podstawowa nr 57 w Gdańsku, ul. Aksamitna 8, 80-858 Gdańsk  (tel./fax 58 301 34 96, 58 300 05 49; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W protokole należy zamieścić następujące dane: imię i nazwisko ucznia, klasę, imię i nazwisko polonisty.

Uwaga! Prosimy o sprawdzenie (telefoniczne lub za pośrednictwem poczty internetowej), czy protokoły dotarły do szkoły.

1. Eliminacje międzyszkolne odbędą się 17 lutego 2018 r.

o godz. 9:30 (klasy IV – V),

o godz. 10:30 (klasy VI – VII).

Uczestnicy finału piszą 45 - minutowy sprawdzian ortograficzny składający się z dwóch części:

• dyktanda słuchowego,
  • zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego (patrz: zakres wymagań WKO).

1. Zadania do II etapu opracowują organizatorzy Konkursu (autorka zadań nie przygotowuje uczniów do udziału w konkursie; przekazuje zadania konkursowe komisji w dniu eliminacji). W skład komisji konkursowej etapu międzyszkolnego wchodzą nauczyciele poloniści ze szkół biorących udział
    w konkursie.
  2. W ciągu dwóch tygodni od dnia eliminacji międzyszkolnych organizatorzy Konkursu ogłaszają wyniki finału wojewódzkiego, publikując na stronie internetowej SP nr 57 w Gdańsku – www.sp57gda.pl listy uczestników
    XVI WKO wraz z liczbą uzyskanych przez nich punktów.
  3.   Podsumowanie XVI WKO i wręczenie laureatom dyplomów i nagród odbędzie się 14 marca 2018 r. o godz. 10.00 w  SP nr 57 w Gdańsku.
  1. Zadania konkursowe nie będą udostępniane.

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestników zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych oraz wizerunku na potrzeby konkursu.

Organizatorki  Konkursu

Maria Bindas i Danuta Płókarz